השכרת לוקר בית ספר

השכרת לוקר בית ספר – אופציה כדאית ומשתלמת

כל מי שצופה בסדרות אמריקאיות על בתי ספר יסודיים ותיכוניים בוודאי ראה את הלוקרים הפזורים על פני המסדרונות. מגמה זו מצויה בעיצומה גם בישראל לאחר שמנהלים רבים וועדי הורים הבינו את היתרונות הגלומים בתאי אחסון אישיים. יחד עם זאת, ישנם מוסדות המעדיפים שלא לרכוש את הלוקרים עבור המוסד החינוכי אלא להשכירם לתקופות משתנות. האם מדובר באופציה חסכונית, והיכן לא כדאי לחסוך? על כך בשורות הבאות.

מדוע שווה להשכיר

על עובדה אחת אין מחלוקת: לוקרים המצויים בבתי הספר תורמים רבות לתלמידים ולמורים מבחינה בריאות, ארגון וסדר, ושמירה על פרטיות. באשר לאפשרות של קנייה או השכרה, הדבר תלוי במסגרת התקציב ובשיקולים נוספים של מנהלי המוסד. השכרת לוקרים לתלמידים למשך תקופת הלימודים מאפשרת להקנות להם את התא האישי, המוגן והבטוח, ולהנחות אותם לגבי שמירת חפצים אישיים, פריטים יקרי ערך ואבזרי לימוד בתאיהם. זאת, תוך חיסכון משמעותי בעלויות על קנייתם של לוקרים חדשים עבור מאות תלמידים. יתר על כן, במוסדות החינוך לא לומדים כל השנה, אלא למעשה רק עשרה חודשים עקב החופש הגדול, ולכן תקופת ההשכרה אינה עומדת על שניים עשר חודשים שלמים. בימים אלו מנהלי מוסדות חינוך רבים מוצאים את עצמם מול לחצי התקציב מחד, ומאידך מול וועדי ההורים שתובעים הכנסת לוקרים לילדיהם, וכך השכרת לוקר בית ספר מהווה פתרון ריאלי ופרקטי. זאת כמובן, בנוסף למצבים בהם המוסד עובר שיפוץ כללי, או עובר לחלוטין למיקום חדש, וכאן השכרת הלוקרים לתקופה זמנית פותרת מראש סוגיות לוגיסטיות סבוכות.

במה לא כדאי לחסוך?

שיקולי התקציב מהווים מרכיב מרכזי בשיקולי הרכש של בית הספר. ואולם, בכל הקשור ללוקרים אין להתפשר על מוצרים מאיכות ירודה המיובאים ממדינות זרות, ולעיתים אינם עומדים בדרישות התקן והבטיחות של הרשויות. מוצרים אלו עלולים לא רק לסבך את המוסד בעת ביקורות פתע מטעם משרד החינוך, אלא גם להוות מפגע בטיחותי של ממש אם אינם יציבים מספיק ונופלים חלילה על רגלו של תלמיד. בנוסף, חשוב לזכור כי גם בטובים שבבתי הספר לא נפקדים מעשי ונדליזם, ולכן יש לשכור לוקרים ממתכת שהינם עמידים וחזקים במיוחד, כפי שאנו באדלוק מתכננים ומייצרים.

למידע נוסף על אפשרות של השכרת לוקרים לבתי ספר, על מחירי ההשכרה ועל האפשרויות הפתוחות בפניכם, פנו אל נציגי אדלוק בטלפון 073-7955854.